Ewa Rudling fotografi Bengt Lindström

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EWA RUDLING (född 1936): "Bengt Lindström", fotografi, signerad Ewa Rudling och numrerad Paris 4/20, bildmått ca 45,5x30,5 cm

BENGT LINDSTRÖM i Paris-ateljén på 1970-talet, där han målade mitt porträtt, som hamnade hos en rysk samlare.
En färgstark kraftkarl och kul kompis från Sundsvall.

838517

2020-11-11