Edvard Hald skål 1920-tal

Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal
Edvard Hald skål 1920-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDVARD HALD, skål på fat, Orrefors, slipad dekor av rutmönster med blomslinga,skålen undertill märkt Of.H. 531,-26.K.?, totalhöjd ca 11,5 cm

Skål och fat med mindre nagg

838524

2020-11-13