Porslin Kina 1800-tal

Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal
Porslin Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

2 000 SEK

PARTI PORSLIN, kina 1800-tal, 7 dlr, bestående av 1 skålfat, 1 lock till skål, 2 libationskoppar, 1 ask, 1 oval skålfat, 1 mindre ytterfoder, skålfatet, polykrom målad dekor, varierande mått

Åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomme

838621

2020-11-18