Porslin Kina 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
2 000 SEK
PARTI PORSLIN, kina 1800-tal, 7 dlr, bestående av 1 skålfat, 1 lock till skål, 2 libationskoppar, 1 ask, 1 oval skålfat, 1 mindre ytterfoder, skålfatet, polykrom målad dekor, varierande mått
Åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomme
838621
2020-11-18