Champagnekylare i tenn

Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn
Champagnekylare i tenn

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

CHAMPAGNEKYLARE, tenn, 1900-talets första hälft, Frankrike, för 6 flaskor, märkt "Champagne Henriot" på båda sidor, stämplad "Etain Made in France" på underisa, höjd 21, diameter 39 cm

Visst åldersrelaterat slitage, något nött dekor

838637

2020-11-16