Vaser Anna Boberg samt Karl Lindström
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANNA BOBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, reliefdekor av vindruvsklasar i underglasyrfärgerna rosa, vitt, ljusblått och grönt, signerad Rörstrand AB, höjd 26 cm, KARL LINDSTRÖM, vas, rörstrand, blomdekor i relief i färgerna grönt, lila och vitt, höjd 11 cm
Anna Boberg vasen med tillverkningsdefekt i botten
Karl Lindström vasen med mynningsnagg
838667
2020-11-11