Vaser Anna Boberg samt Karl Lindström

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ANNA BOBERG, vas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, reliefdekor av vindruvsklasar i underglasyrfärgerna rosa, vitt, ljusblått och grönt, signerad Rörstrand AB, höjd 26 cm, KARL LINDSTRÖM, vas, rörstrand, blomdekor i relief i färgerna grönt, lila och vitt, höjd 11 cm

Anna Boberg vasen med tillverkningsdefekt i botten
Karl Lindström vasen med mynningsnagg

838667

2020-11-11