Bojan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOJAN, Kina, 17/1800-tal, motiv med fåglar och blommor, celadonglasyr med familie rose, sockel i trä, höjd (utan sockel) ca 25 cm
Mindre nagg på locket, ställvis bortfall av dekor, slitage
838944
2020-11-17