Kandelabrar nyrenässans

Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans
Kandelabrar nyrenässans

Klubbat för:

1 800 SEK

2 000 SEK

KANDELABRAR, nyrenässans, 1800-talets slut, bronserad metall behängd prismor, infälld balusterformad porslinsmitt, för fem ljus, höjd 43 cm.

Sedvanligt ytslitage efter ålder, några prismor med nagg.

838945

2020-11-12