Ljusstakar Martin Artedius
Klubbat för:
5 000 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, märkta Martin Artedius Norrköping 1800 (mästare 1800-1808), lösa ljusmanchetter, höjd 31 cm
Zustandsbeschreibung
Slitage, smärre skador, bucklor, sneda kulfötter
838984
2020-11-13