Ljusstakar Martin Artedius

Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius
Ljusstakar Martin Artedius

Klubbat för:

5 000 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

LJUSSTAKAR, 1 par, tenn, sengustavianska, märkta Martin Artedius Norrköping 1800 (mästare 1800-1808), lösa ljusmanchetter, höjd 31 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, smärre skador, bucklor, sneda kulfötter

838984

2020-11-13