Konsolur 1700-tal rokoko

Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko
Konsolur 1700-tal rokoko

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

12 000 SEK

Beschreibung

KONSOLUR, 1700-tal, rokoko, möjligen Stockholmsarbete, bemålat, skuren dekor, förgylld och bronserad, invändig dekor med schackrutor, total höjd 99 cm, pendel samt nycklar finns

Zustandsbeschreibung

Konsol saknas, Senare bemålning

839007

2020-11-13