Skrivbord
2020-11-17
839015
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SKRIVBORD, 1700/1800-tal, enligt uppgift från Alfta i Hälsningland, 2 lådor, enklare skuren dekor på benen, mindre rester av bemålning, skivan kapad på kortsidorna och möjligen inte original, höjd ca 76 samt 122x53 cm
Modifierat, beslag saknasm bruks och åldersrelaterat slitage