Hvidt & Mølgaard Boomerang fåtölj

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, fåtölj, "Boomerang", France & Daverkosen, Danmark 1950-tal, teak och mässing, lösa klädda dynor, märkt FD made in denmark, sitthöjd 44 cm

Rygfgens överliggare knäckt (lagad), ryggens fjädring med skador och lagningar,

839076

2020-11-12