2 akvareller blommor
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AKVARELLER (2) Dahlia och Helleborus niger. Signerade Margareta W. -07 och -09. Akvareller på papper. Ca 78x56 cm.
Margareta Videll (obs enkelt V), född 1944 - död 2013 och verksam i västra Sverige med flera utställningar.
https://www.ttela.se/n%C3%B6je/botanik-bland-palmstruchs-flora-1.2880481
839078
2020-11-12