Roland Kempe oljemålning

Roland Kempe oljemålning
Roland Kempe oljemålning
Roland Kempe oljemålning
Roland Kempe oljemålning

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND KEMPE (1907-1991): (2) "Gondoler (1946)" samt "Pinje (1947)", signerade och daterade Kempe, olja på pannåer, ca 14x18 cm vardera,

PROVENIENS:
Gummesons 1950

Ingår i tema-auktionen Den Maurinska konstsamlingen

839082

2020-11-12