Adolph Helledaij ljusstakar
Klubbat för:
4 600 SEK
3 000 SEK
ADOLPH HELLEDAIJ (verksam 1782-1796/1801), ljusstakar, 1 par, tenn, Jönköping 1793, kolonnformade, klockformad fot med dekor av blomsterband, höjd ca 24 cm
Slitage, stötskador, smärre bristningar och lagningar
839154
2020-11-14