Adolph Helledaij ljusstakar

Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar
Adolph Helledaij ljusstakar

Klubbat för:

4 600 SEK

3 000 SEK

ADOLPH HELLEDAIJ (verksam 1782-1796/1801), ljusstakar, 1 par, tenn, Jönköping 1793, kolonnformade, klockformad fot med dekor av blomsterband, höjd ca 24 cm

Slitage, stötskador, smärre bristningar och lagningar

839154

2020-11-14