Mona Morales-Schildt vas
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MONA MORALES-SCHILDT (1908-1999), "Ventana", vas Kosta, genomslipat överfång i blå-grönt, överdraget med klarglas, slipad, signerad Kosta M Schildt SU.84, höjd ca 17 cm
Botten med slitage, fotring med mindre nagg
839169
2020-11-14