Mona Morales-Schildt vas

Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas
Mona Morales-Schildt vas

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MONA MORALES-SCHILDT (1908-1999), "Ventana", vas Kosta, genomslipat överfång i blå-grönt, överdraget med klarglas, slipad, signerad Kosta M Schildt SU.84, höjd ca 17 cm

Botten med slitage, fotring med mindre nagg

839169

2020-11-14