Bodhisattva

Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva
Bodhisattva

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, Sino-Tibetansk, 1900-tal, Bodhisattva, på lotustron, delvis förgylld, steninläggningar, höjd 23 cm

Steninläggningar saknas delvis, några märken, visst ytslitage

839196

2020-11-21