Rörstrand "Parisienne" matservis
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, "Parisienne", matservis, 43 dlr, flintgods, Sverige, 1866-1879, 16 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 13 assietter, karott med lock
Bruksslitage, en förrättstallrik med nagg på undersidan
839344
2020-11-13