Rörstrand "Parisienne" matservis

Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand
Rörstrand

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Parisienne", matservis, 43 dlr, flintgods, Sverige, 1866-1879, 16 mattallrikar, 13 förrättstallrikar, 13 assietter, karott med lock

Bruksslitage, en förrättstallrik med nagg på undersidan

839344

2020-11-13