Dragkista

Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista
Dragkista

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BYRÅ, även kallad dragkista, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, profilerad list med tandsnittsdekor, tvådelar, 5 lådor, höjd ca 110, 132x56 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage, senare bemålad, senare kompletterad,

839346

2020-11-14