Matbord
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft, 3 illäggsskivor, fanér i mahogny, svarvade ben, höjd ca 73, diameter 121, illäggsskivorna 57+30+28 cm
Blekt partier på skivan, illäggsskivorna med omfattande slitage, den ena med påtejpad film, bruks och åldersrelaterat slitage
839529
2020-11-15