Georg Jensen skål

Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål
Georg Jensen skål

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GEORG JENSEN, skål, silver, modell 42, daterad 1918, med "hänkel", höjd ca 7 cm, vikt ca 110 g

En bristning i hänkeln, bruks och åldersrelaterat slitage

839531

2020-11-15