Rörstrand fruktservis

Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis
Rörstrand fruktservis

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, fruktservis, 13 dlr., flintgods, 1900-talets första hälft, rokokostil, dekor i blått, bestående av: gallerskål, assietter med bruten bård, 12 st., diameter/längd ca 21-33 cm

Nagg

839584

2020-11-15