Vas porslin Kina

Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina
Vas porslin Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

2 000 SEK

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, Sang de boeuf / oxblods-glasyr, med Jingdezhen Zhi märke i botten, höjd 31 cm.

Krackelyr, glasyrnagg kring fotringen.

839590

2020-11-22