Gunnar Nylund keramik
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, lampfot, vas och bägare, Rörstradn, chamotte, stengods, gulbrun glasyr, signerade Rörstrand Sverige Chamotte Nylund, höjd ca 6,5, 13, 32 cm (inkl. fattning)
Bruksslitage, lampan ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
839638
2020-11-16