Gunnar Nylund keramik
Klubbat för:
450 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
GUNNAR NYLUND, lampfot, vas och bägare, Rörstradn, chamotte, stengods, gulbrun glasyr, signerade Rörstrand Sverige Chamotte Nylund, höjd ca 6,5, 13, 32 cm (inkl. fattning)
Kuntoraportti
Bruksslitage, lampan ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
839638
Päivämäärä:
2020-11-16