VÄGGPENDYL, empirestil, omkring 1900-talets mitt.

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

VÄGGPENDYL, empirestil, omkring 1900-talets mitt, bronserad samt förgylld, dekor av delfiner och vikingaskepp, urtavlan märkt "Sven Ljungdahl Göteborg", bredd 35 cm, höjd 50 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

839641

2020-11-24