VÄGGPENDYL, empirestil, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
VÄGGPENDYL, empirestil, omkring 1900-talets mitt, bronserad samt förgylld, dekor av delfiner och vikingaskepp, urtavlan märkt "Sven Ljungdahl Göteborg", bredd 35 cm, höjd 50 cm.
Bruksslitage, ej funktionstestad.
839641
2020-11-24