Saltkar 4 st silver London 1700-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALTKAR, 4 st., snarlika, silver, tre av David Hennell, London 1759, ett med otydlig mästarstämpel, London 1756, runda på tre ben med musselavslutningar, delvis godronnerade, invändigt förgyllda, graverad crest, fyra udda saltspadar från omkr. 1800 medföljer, saltkarens vikt 535 g
839682
2020-12-19