Taklampa / Ljuskrona

Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona
Taklampa / Ljuskrona

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

TAKLAMPA, mässing, 1930/40-tal, 8 ljusarmar, 5 ljuskällor, frostat glas, stomme av mässing, diam 74, höjd 60 cm.

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, ej funktionstestad

839872

2020-11-15