Edvin Öhström "Ariel" skål Orrefors
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
800 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), "Ariel", skål, Orrefors, glas, dekor av luftbubblor och glasmassa i bruntsvart, närmast rund form, signerad ORREFORS Ariel Nr 1711E Edvin Öhström, diameter 10,5 cm.
Ingår i temat "Under granen".
Smärre slitage.
839878
2020-11-29