Edvin Öhström "Ariel" skål Orrefors

Edvin Öhström
Edvin Öhström
Edvin Öhström
Edvin Öhström
Edvin Öhström
Edvin Öhström

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

800 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), "Ariel", skål, Orrefors, glas, dekor av luftbubblor och glasmassa i bruntsvart, närmast rund form, signerad ORREFORS Ariel Nr 1711E Edvin Öhström, diameter 10,5 cm.

Ingår i temat "Under granen".

Smärre slitage.

839878

2020-11-29