Stolar gustaviansk stil
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
STOLAR, 3 st, sengustavianska, stockholmsarbeten, signerade CIWS, Carl Johan Wadström (mästare i Stockholm 1788-1816),bemålade, ryggbricka med kopplade spjälknippen, etikettmärkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, sitthöjd 45 cm
Sprickor, lagningar, senare bemålning
840084
2020-11-16