Karott, Alain Maunier

Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier
Karott, Alain Maunier

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

800 SEK

ALAIN MAUNIER, karott, Vallauris, Frankrike, ca 1940-tal, glaserad i gult, för ca 5 liter, höjd ink. lock ca 22, bredd 28 cm

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage

840285

2020-11-18