Sidenmålningar Kina
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RULLMÅLNINGAR, 2 st, Kina, 1900-talets andra hälft, akvarell på siden, berglandskap, målningarnas mått ca 83x38 cm, totalt pappersmått 160x47 cm
Slitage, enstaka fläckar, ren målning med reva på kanten
840598
2020-11-19