Sidenmålningar Kina

Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina
Sidenmålningar Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RULLMÅLNINGAR, 2 st, Kina, 1900-talets andra hälft, akvarell på siden, berglandskap, målningarnas mått ca 83x38 cm, totalt pappersmått 160x47 cm

Slitage, enstaka fläckar, ren målning med reva på kanten

840598

2020-11-19