Märta Måås Fjetterström Ryamatta
Klubbat för:
4 000 SEK
6 000 SEK
MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, signerad MMF, ca 125 x 114 cm
Proveniens: Har funnits i samma familj sedan i mitten av 1920-talet, familjen bodde på den tiden i Helsingborg
Slitage, fransar med slitage/skador, mindre lagningar
840639
2020-11-19