Märta Måås Fjetterström Ryamatta

Klubbat för:

4 000 SEK

6 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM (1873-1941), rya, signerad MMF, ca 125 x 114 cm

Proveniens: Har funnits i samma familj sedan i mitten av 1920-talet, familjen bodde på den tiden i Helsingborg

Slitage, fransar med slitage/skador, mindre lagningar

840639

2020-11-19