E.P. Krupin figurin Lomonosov

E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov
E.P. Krupin figurin Lomonosov

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FIGURIN, 1900-talets mitt, Rysland, E.P. Krupin för Lomonosov, föreställande kosackledaren Stepan (Stenka) Timofejevitj Razin, porslin, höjd ca 39 cm

Mindre avslag, visst dekorslitage

840843

2020-11-17