Spegel Åkerblad
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel/ väggfält, 1700-tal, förgylld, monogramsignerad IÅ samt hallstämplad, ca 140x68 cm
Senare förgyllning, spegelglas och krön, färgbortfall
841053
2020-11-17