Spegel Åkerblad

Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad
Spegel Åkerblad

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel/ väggfält, 1700-tal, förgylld, monogramsignerad IÅ samt hallstämplad, ca 140x68 cm

Senare förgyllning, spegelglas och krön, färgbortfall

841053

2020-11-17