Anna Munthe Norstedt Hortensior
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANNA MUNTHE NORSTEDT (1854-1936): "Vårblommor", signerad och daterad Anna Munthe Norstedt 1928, olja på pannå, ca 24x14,5 cm,
UTSTÄLLD:
PRINS EUGENS WALDEMARSUDDE, etikett på baksidan
Ingår i tema-auktionen kvinnliga konstnärer
841158
2020-12-06