Rörstrand "Svenska Slott"
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
RÖRSTRAND, "Svenska slott", 6 delar, flintgods, 1 terrin med lock mått 35x23x23 cm, 1 skålfat mått 27x24x6 cm, 1 tallrik diameter 23,5 cm, 3 assietter diameter 18 cm
Terrin mad avslag på innerkant, 2 assiett med nagg på baksidan, krackelyr
841200
2020-11-29