Royal Copenhagen gallerskål samt fat

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ROYAL COPENHAGEN, 2 dlr, gallerskål samt fat, Danmark, 1900-talets första hälft, genombruten kantdekor och målad dekor av blommor, fat modell 4/1580, gallerskål modell 4/1579, längd 27 resp. 26, skålens höjd ca 8,5 cm

Bruksslitage, märken, repor, mindre nagg på dekoren, mikronagg kan förekomma

841281

2020-11-23