Armring collier armband
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ARMRING, oädel metall, fasettslipade granater, 1800-talets senare del, innerdiameter ca 5 mm
COLLIER, ARMBAND, silver samt delvis förgyllt, fasettslipat svart glas samt pastestenar i kistfattningar, 1700/1800-tal, längd ca 40 resp. 17 cm
Armringens lås defekt och säkerhetskedja av, omarbetad
Collier och armbandets stenar med skador, repor och hack förekommer, säkerhetskedkor ej ursprungliga och en ej öppningsbar
841337
2020-11-21