Armring collier armband

Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband
Armring collier armband

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ARMRING, oädel metall, fasettslipade granater, 1800-talets senare del, innerdiameter ca 5 mm
COLLIER, ARMBAND, silver samt delvis förgyllt, fasettslipat svart glas samt pastestenar i kistfattningar, 1700/1800-tal, längd ca 40 resp. 17 cm

Armringens lås defekt och säkerhetskedja av, omarbetad
Collier och armbandets stenar med skador, repor och hack förekommer, säkerhetskedkor ej ursprungliga och en ej öppningsbar

841337

2020-11-21