Halsband mynt guld

Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld
Halsband mynt guld

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

HALSBAND, MYNT, 2 delar, bestående av halsband i 18K guld, längd 90 cm, hänge med stomme i 18K guld, infattat mynt, 20 dollar, USA, 1904, diam ca 35 mm, hänge i guld med infällt mynt, 5 corona i förgyllt silver, minne av Frans Josefs 60-åriga regenttid, diam 35 mm, vikt totalt för halsband med mynt från 1904, 53,8 g, vikt totalt Frans Josef 31,2 g

Guldmyntet är inte examinerat och uttaget från infattning. Myntets äkthet garanteras ej. I övrigt smärre slitage

841386

2020-11-23