Ljuskrona
2020-11-24
841467
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-talets första hälft, elektrifierad, 4 ljuspunkter samt 4 ljusarmar, höjd (utan kedja ) ca 65, diameter 46 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej