Bestickservis "Olga" silver
Klubbat för:
9 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, "Olga", silver, GAB, Stockholm, 1900-talets fjärde kvartal, 8 bordsknivar (längd 20 cm), 8 bordsgafflar (längd 17,5 cm), 12 förrättsskedar (längd 15,5 cm), 12 smörgåsknivar (längd 17,5 cm), smörgåsgafflar (längd 14,5 cm) samt såsslev (längd 25 cm), vikt ca 2140 g, knivarnas blad samt del av såsslev i rostfritt stål
Smärre slitage.
841547
2020-12-04