Bestickservis "Olga" silver

Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis
Bestickservis

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BESTICK, "Olga", silver, GAB, Stockholm, 1900-talets fjärde kvartal, 8 bordsknivar (längd 20 cm), 8 bordsgafflar (längd 17,5 cm), 12 förrättsskedar (längd 15,5 cm), 12 smörgåsknivar (längd 17,5 cm), smörgåsgafflar (längd 14,5 cm) samt såsslev (längd 25 cm), vikt ca 2140 g, knivarnas blad samt del av såsslev i rostfritt stål

Smärre slitage.

841547

2020-12-04