Christian Dell bordslampa

Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa
Christian Dell bordslampa

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CHRISTIAN DELL, bordslampa, modellnummer 6751, Kaiser Idell Leuchten 1955, ursprungligen formgiven under Dells tid vid Bauhaus under 1930-talet, stomme i massiv mässing, höjd ca 43 cm

Bucklor i skärm, senare elkabel, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

841595

2020-11-17