Stuttgart EM 1986

Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986
Stuttgart EM 1986

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

STUTTGART EM FRIIDROTT 1986, GRAFIKMAPP innehållandes 7 etsningar av konstnärerna Gerda Brodbeck "Die Verfügbarkeit", Roland Dörfler "Sportler I", Helda Gerken-Grieshaber "Auf Biegen und Brechen", Friedemann Hahn "Speerträger", Jan Peter Tripp "Höher-Schneller-Weiter, Lambert M. Wintersberger "Schritt", Ulrich Zeh "Hürdenläufer", numrerade 28/200, bladmått ca 38x54 resp 54x38 cm

PROVENIENS: Professor Arne Ljungqvist

"Till förmån för Stiftelsen Professor Arne Ljungqvist Anti-Doping Foundation"

Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia

Oramade, i mapp

841674

2020-11-30