Stuttgart EM 1986
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
STUTTGART EM FRIIDROTT 1986, GRAFIKMAPP innehållandes 7 etsningar av konstnärerna Gerda Brodbeck "Die Verfügbarkeit", Roland Dörfler "Sportler I", Helda Gerken-Grieshaber "Auf Biegen und Brechen", Friedemann Hahn "Speerträger", Jan Peter Tripp "Höher-Schneller-Weiter, Lambert M. Wintersberger "Schritt", Ulrich Zeh "Hürdenläufer", numrerade 28/200, bladmått ca 38x54 resp 54x38 cm
PROVENIENS: Professor Arne Ljungqvist
"Till förmån för Stiftelsen Professor Arne Ljungqvist Anti-Doping Foundation"
Ingår i tema-auktionen Sportmemorabilia & Olympia
Oramade, i mapp
841674
2020-11-30